Ulusal MICE Çalıştayı başladı

Koronavirüs salgını döneminde MICE sektörünün yaşadığı kayıpların en aza indirilmesi amacıyla I-MICE tarafından düzenlenen I-MICE Sesinizi Dinliyor & Ulusal MICE Çalıştayı, 1 Mayıs Cuma günü başladı. 4 Mayıs’a kadar devam edecek çalıştay süresince, sektör paydaşları görüş ve değerlendirmeleri ile çözüm önerilerini Zoom platformu üzerinden paylaşacak.

 

MICE sektörü paydaşlarının katılımıyla, Koronavirüs salgını sürecinde ve sonrasında alınması gereken önlemlerin konuşulduğu I-MICE Sesinizi Dinliyor & Ulusal MICE Çalıştayı, 1 Mayıs Cuma günü itibariyle başladı. Üç günlük çalıştayın sonunda, katılımcı sektör paydaşlarının öneri ve değerlendirmeleri rapor haline getirilerek, yetkili mercilere iletilecek.

 

 

Ayrıca, çalıştay sürecinde MICE sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin işverenleri ve çalışanlarına yönelik düzenlenen iki ayrı sektörel anketin doldurulması bekleniyor. Anket sonucunda, krizin mevcut etkileri, sektörel regülasyon, alınacak tedbirler, kriz sonrası yol haritası ve detaylı bir hasar tespit raporu çıkarılması hedefleniyor.

 

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) tarafından düzenlenen I-MICE Sesinizi Dinliyor & Ulusal MICE Çalıştayı, 1 Mayıs – 4 Mayıs tarihleri arasında Online toplantı platformu Zoom üzerinden gerçekleştiriliyor.

 

 

 

 

Ulusal MICE Çalıştayı başladı" /> Ulusal MICE Çalıştayı başladı" />