Rusya'nın en büyük su parkı LetoLeto Waterpark açıldı

LetoLeto Water Park, Rusya'nın en önemli cazibe merkezi olmaya aday. 
 
 
 
 
Moskova'nın doğusunda yer alan Rusya'nın en büyük şehri Tyumen, şehrin sosyo-ekonomik açıdan gelişimine ve turizmine katkı sağlayacak önemli bir yatırımına imza attı. Sibintel Holding tarafından yapılan yatırım ve 3 yıllık büyük bir çalışmanın sonucu ile birlikte Tyumen, şehrin ve bölgenin lokomotifi olacak bir eğlence merkezine sahip oldu. 
 
 
 
 
2018 yılının en önemli projelerinden biri olan LetoLeto Water Park, 7 Haziran 2018 tarihinde Tyumen Valisi Alexander Moore, Sibintel Holding Yönetim Kurulu Baskanı Vladimir Shevchik ve proje ile yakından ilgilenen protokol ekibinin katılım gösterdiği özel bir açılıs töreni ile ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Parkın resmi açılısı öncesinde protokol ekibi ve davetliler, parkın tüm alanlarını gezerek değerlendirmelerde bulundu. 
 
 
 
 
Su parkı, misafirlerinin unutulmaz bir gün geçirmeleri için her detayı özenle seçilerek her mevsim tropikal bir bölgede tatilde gibi hissetmelerini sağlamak amacıyla tasarlandı. 8 ekstrem su kaydırağını da içeren 70'den fazla sulu atraksiyon ile birlikte LetoLeto Water Park, büyük-küçük herkesin beklentilerini karşılayabilecek olanaklara sahip. 11 bin metrekarelik alana kurulan ve günlük 2 bin 500 kişiyi ağırlama kapasitesine sahip parkta toplam uzunluğu 1 kilometre olan özel tasarım hızlı, dönüşlü su kaydırakları, saatte 3 km/saat akış hızına sahip 570 metreküp genişliğinde tembel nehri, 4 farklı moda programlanabilen 750 metrekare genişliğindeki devasa dalga havuzu ve toplam 1.300 metrekare alana yayılan Rusya'nın en büyük çocuk oyun alanlarından biri yer alıyor. Güncel ihtiyaçları karşılamak için tüm donanıma sahip, modern tasarımlı, Tura Nehri'nin panoramik manzarasını sunan ve Rusya'nın en konforlu otellerinden biri olan 4 yıldızlı otel de misafirlere sunulan imkanlardan bir diğeri. Aynı zamanda parkın engelliler için özel tasarlanmış olması ve tüm imkanlardan faydalanabilmeleri parkın diğerlerinden ayrılan en önemli özelliği. 
 
 
 
 
Tesisin en çok dikkat çeken bölümü olan su parkındaki tüm su kaydırakları, su parkları tasarım, mühendislik, üretim ve montajında dünya lideri olan Polin Waterparks imzası tasıyor. Polin Waterparks, LetoLeto Water Park için özel bir tasarım ve projelendirme sürecinden geçerek kapalı su parkları konusunda uzmanlığını bir kez daha kanıtlamış oldu. 
 
 
Sibintel Holding Yönetim Kurulu Başkanı, Vladimir Shevchik "Üç yıl önce hayalini kurduğumuz bu projenin gerçekleşmesi sürecinde oldukça yaratıcı ve profesyonel bir ekiple çalışma ve projeyi geliştirme imkanı bulduk" sözleriyle, Polin Waterparks ile yürüttükleri çalışmadan duyduğu memnuniyeti ifade etti. 
 
 
 
 
Alexander Moore ise "LetoLeto Water Park'ın aileler için vazgeçilmez bir eğlence merkezi olduğundan ve süreç içinde bölgesel bir merkezden ziyade turistik bir merkez olacağına eminim. Tyumen yönetimi, gelişimimizi sürdürmek için ziyaretçilerine her zaman en iyi imkanları sunar. Su parkını da bu stratejinin en önemli kanıtlarından biri olarak görüyoruz" diyerek tesisin Tyumen ve Rusya için önemini dile getirdi. 
 
 
Polin Rus Genel Müdürü Selim Doğuoğlu, "Polin Waterparks olarak gerçekleştirdiğimiz her projeyi, ziyaretçilerin tekrar tekrar gelmek isteyecekleri ve unutamayacakları bir deneyim yasatmak üzerine tasarlıyoruz. LetoLeto Waterpark gibi partnerlerimizin bu noktada beklentilerini karşılamak bizim için büyük bir motivasyon kaynağı. Projemize ziyaretçilerin gösterdiği ilgiden dolayı çok mutluyuz" şeklinde çalışmanın sonucunu belirtti. 
 
 
 
 
Rusya'nın en önemli yatırımlarından biri olan LetoLeto Water Park, adrenalin severler için Polin Waterparks'ın imza su kaydıraklarından MagicHole, Windigo+Multisurf, Blackhole+Turbolance, Looping Rocket, Wide Slide, Aquatube+Bodyslide, Spheres, Space Boat, Kamikaze+Freefall kaydıraklarına sahip. Büyük-küçük herkesin bir eğlence bulabileceği parkta Mini Fil Fıskiye, Yunus Fıskiye, Mantar, Jump Slide, Yılan Kaydırak, Bebek Ahtapot Kaydırak, Mini Korsan Gemisi, Kurbağa Kaydırak, Kaplumbağa Kaydırak ve çocuk oyun gruplarından Aquatower B03 Type ile bölgenin en büyük çocuk oyun alanlarından biri bulunuyor. Büyük ses getiren ve tüm eğlencenin kaynağı olan su parkının tamamlanması ile Polin Waterparks, başarılı bir projeyi daha tamamlamış oldu. Gelecek süreçte parkın daha da genişletilmesi ve yeni atraksiyonlar eklenmesi bekleniyor. 
 
 

Rusya'nın en büyük su parkı LetoLeto Waterpark açıldı" /> Rusya'nın en büyük su parkı LetoLeto Waterpark açıldı" />